Elektrikli Battaniye

elektrikli_battaniye_kullanim

Elektrikli battaniyenin zararları nelerdir ?

 

Elektrikli battaniyeler milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Bilinçsiz olarak kullanılan elektrikli battaniye kazalara neden olmaktadırlar. Kış aylarının vazgeçilmezlerinden elektrikli battaniyelerin, soğuktan korurken, insan sağlığı için ciddi tehlikeler taşıdığı bildirildi. Elektrikli battaniyeleri kullanan kişilerin, yatmadan yaklaşık 30 dakika önce yatağı ısıtmaları öneriliyor. Yatak ısındıktan sonra fişi çekip yatmaları, battaniye fişi prize takılıyken uyunmaması gerektiği tavsiyeler arasında yer aldı. Battaniyenin fişte kalmaması gerektiği vurgulandı.

 

Elektrikli battaniyeler, elektrik kaçağından yangın çıkarabileceğinden tehlikeli fakat aynı zaman elektro manyetik radyasyonda yaymakta. Elektrikli battaniye açıkken üzerinde uyunduğunda, elektro manyetik radyasyona gece boyunca yüksek miktarda maruz kalınıyor. Elektro manyetik radyasyona uzun süreli maruz kalındığında, dokularda ısıyı arttırıyor. Vücut ısısının artması da hücre yapısını bozabiliyor ve bu hücrelerde kimi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Genetik kırılmalar ve hücrelerde bozukluklar olabilir. Bunlar da daha sonra kanser hücrelerine dönebilir.

 

 

Elektrikli battaniyelerin kullanımıyla ilgili olarak Elektrikli battaniyeleri kullananlar, yatmadan 30 dakika önce yatağı ısıtsınlar. Yatak ısındıktan sonra fişi çekip yatsınlar. Battaniyenin fişte kalmaması gerekiyor. Kesinlikle fişteyken yatılmamalıdır.

 

Elekrikli battaniyeden etkilenmemek için lütfen yatmadan önce elektrikli battaniyenizin fişini çekiniz.

azdırıcı Anasayfa | Elektrikli Battaniye Kullanımı | Sıkça Sorulan Sorular | Sipariş Ver | İletişim
Msm Anadolu Teknoloji | Copyright © 2002-2015 Tüm Hakları Saklıdır.